Kamery cyfrowe Samsung HMX-Q20

Kamery cyfrowe Samsung HMX-Q20 są aktualnie dostępne tylko w dwóch sklepach internetowych. Ich ceny wynoszą od 899 do 979 złotych. Bardzo popularny na światowym rynku towarów elektronicznych producent zastosował tutaj roczny okres gwarancji, jednak te kamery działają bez zarzuty znacznie dłuższy czas. Jeżeli chodzi o podstawowe parametry techniczne, zaimplementowane w tym właśnie sprzęcie, występuje w nim matryca 1,75 Mpx, typu BSI-CMOS. Jej rozmiar to 1/4,1 cala. Minimalne oświetlenie w opisywanej kamerze cyfrowej wynosi tymczasem 3 lux.

źródło: Samsung

Zoom optyczny powiększa dany obraz dwudziestokrotnie, a zoom cyfrowy aż czterdziestokrotnie. Na uwagę zasługuje z całą pewnością jeszcze wbudowany mikrofon, stabilizator obrazu oraz zapis HD. Wielkość ekranu LCD to 2,7 cala. Regulacja ostrości odbywa się w tym przypadku ręcznie, natomiast typem nośnika w danym urządzeniu jest karta pamięci. Niestety, jego mankamentem jest fakt, że nie posiada ono wbudowanej lampy. Przedstawione powyżej parametry techniczne są zdecydowanie adekwatne do ceny sprzętu.

Kamera cyfrowa Samsung HMX-Q20 posiada wyjście HDMI, jak również port USB. To umożliwia jej podłączenie z innym sprzętem. Nie ma natomiast wyjścia komponentowego, gniazda AV, a także gniazda DV. Waga prezentowanego urządzenia to 140 gram, a zatem jest ono bardzo lekkie, co ma niemałe znaczenie dla jego użytkowników, zwłaszcza w czasie filmowania w plenerze. Pozostałe istotne parametry fizyczne tego sprzętu, czyli jego wymiary, wyglądają następująco: 60 x 113 x 20 milimetrów.

  • Reklama